Pagina 1 van 2

Olie: synthetisch of mineraal?

Geplaatst: di jul 05, 2005 12:25 am
door LEiPiE
Simpele vraag: wat is beter om mee te rijden: synthetische of minerale olie?
Op dit moment rij ik met 15W40 synthetisch omdat ik simpelweg dat groot had in gekocht toen 't nodig was en pas later er achter kwam dat een van de autohandels hier ook andere smaakjes verkoopt :D
Er hoort 20W50 mineraal in als het goed is, maar wat ik zo hier en daar op pik heeft het niet zoveel voordelen om mineraal te gebruiken.
Uiteraard is het wel goed de juiste viscositeit te nemen, dus zo gauw deze jerrycan ook op is (ons niet-zeeuwen bent ook zunig ;)) komt er in ieder geval 20W50.
Rest dus alleen nog de vraag mineraal of synthetisch.
Ik kwam op deze site en ook deze voornamelijk nadelen van mineraal tegen.

Geplaatst: wo jul 06, 2005 1:39 pm
door Gerard 2cv
Zeker gezien het feit dat je nu al een kan synthetisch gebruikt heb,vind ik
dat je het beste dat kan blijven gebruiken,want wisselen van soort olie is
nooit prettig omdat je bij een verversing hem nooit helemaal leeg maakt.
Er blijft haast 1ltr achter en dat wordt dan een mix en dat lijkt me nooit goed.

Geplaatst: wo jul 06, 2005 1:45 pm
door LEiPiE
Dat klopt ja (op zich kan een oliepompje daar bij helpen), maar maakt het verder nog uit voor de motor?
Verversen met een betere viscositeit kan neem ik aan zonder problemen toch?

Geplaatst: wo jul 06, 2005 2:05 pm
door Gerard 2cv
Wat wou jij aan 20W50 Verbeteren?Mobil Formule1 dat is 0W50 maar niet
te betalen

Geplaatst: wo jul 06, 2005 3:06 pm
door LEiPiE
Nee, die heb ik er dus juist nog niet in zitten, zit nu 15W40 in en dat wil ik als 't weer nodig is in 1 keer vervangen door "de goede olie" :D
En dan is de vraag dus vooral of het ook maar enig voordeel (behalve historische correctheid ;)) zou hebben om dan voor mineraal te gaan.
Op dit moment heb ik alleen maar een berg voordelen van synthetische olie gevonden:
- smeert beter algemeen / sneller bij koude start
- beter bestand tegen temperatuurwisselingen en hogere temperaturen
- makkelijker te verkrijgen (al is dat in het geval van 20W50 ook niet echt zo... maar dan kun je er bij nood altijd 15W40 in gooien wat je wel bij elke pomp kunt halen)

Geplaatst: wo jul 06, 2005 4:26 pm
door Gerard 2cv
15W40 is voor een HY prima hoor.

Geplaatst: wo jul 06, 2005 4:34 pm
door John
Gerard schreef:..... omdat je bij een verversing hem nooit helemaal leeg maakt.
Er blijft haast 1ltr achter en dat wordt dan een mix en dat lijkt me nooit goed....

Inderdaad, dat merkte ik iets te laat. Nu staat het olieniveau een paar mm boven max. op de pijlstok. Moet ik de overtollige olie weg laten lopen, of lost dit probleem zichzelf (zonder schade) op? Gr. JOHN.

Geplaatst: wo jul 06, 2005 5:04 pm
door LEiPiE
Gerard Maas schreef:15W40 is voor een HY prima hoor.
Nou, da's helemaal makkelijk :D
Ik voelde me schuldig dat ik MurpHY van andere olie dan in het boekje staat had voorzien namelijk (wel met SuperCharge erbij).

Geplaatst: wo jul 06, 2005 5:29 pm
door Gerard 2cv
Hallo John.
Een paar mm hoef je je geen zorgen te maken,als het maar geen cm worden.

Geplaatst: di apr 17, 2007 10:39 am
door Sander
heeft er iemand ervaring met 10w-40 motorolie speciaal voor auto's die meer dan 100.000 km gelopen hebben van het merk mpm?

Geplaatst: di apr 17, 2007 11:20 am
door Gerard 2cv
Het merk zegt me niets, maar 10w40 is te dun als voorgeschreven en dus
liever voor 15w40 gaan.100.000km ? wanneer ga je hem inrijden ?

Geplaatst: di apr 17, 2007 12:34 pm
door Ree
Gerard Maas schreef:Zeker gezien het feit dat je nu al een kan synthetisch gebruikt heb,vind ik dat je het beste dat kan blijven gebruiken,want wisselen van soort olie is nooit prettig omdat je bij een verversing hem nooit helemaal leeg maakt.
Ik heb van de week met Ben Boortman en Leen APK een tijdje over olie in de HY gepraat. Ben heeft er een stuk over geschreven, ik zal nog navragen of het het naar me kan opsturen.

Kern van het verhaal is dat synthetische olie vuil in suspensie neemt, en een minerale olie vuil laat bezinken.

Onze motoren zijn ontwikkeld om vuil te laten bezinken in de carterpan (geen olifilter). Daarvoor is minerale olie vereist. Eigenlijk zou ongeveer iedere 100.000 km het carter gereinigd moeten worden.

Wanneer een synthetische olie gebruikt wordt, kan deze olie het bezonken goedje losweken en deeltjes door de motor laten dwalen.

Wat Leen me verder vertelde dat ik wel interessant vond, is dat de goedkope olies die je bv in bouwmarkten of bij de aldi ziet, gerecycled zijn. Het is alle ingezamelde olie bij elkaar (een mix van mineraal en synthetisch) gereinigd en ge-additieft. Je kan dus zeker niet zonder meer zeggen dat deze geen kwaad kunnen aan onze motor.

Groet,

Ree

Geplaatst: di apr 17, 2007 2:48 pm
door hy belge
Ik heb er nu Duckhams Classic 20w50 minerale olie in, aangeraden door colega oldtimer liefhebbers.
Die valt niet tegen in prijs en prestaties.
De motor loopt opvallend rustiger dan op de Total quartz 5000 15w40 die ik tot nu toe gebruikt heb.
Het stationair draaien is stiller geworden als de motor koud is.

Geplaatst: di apr 17, 2007 5:36 pm
door Boudewijn
Dat supermarktolie, of z.g. B-merken gerecycled zijn lijkt me stug. Ik heb zelf in de automaterialen gewerkt bij een bedrijf dat ook een eigen merk voerde. Deze olie werd gewoon ingekocht bij Castrol. Het kan wel zo zijn datdeze olie bijvoorbeeld niet voorzien is van de nieuwst aditieven die Castrol (of welk ander merk dan ook) aan zijn nieuwe olien toevoegd. Vandaar het prijsverschil natuurlijk.

Maar voor alle olieen die tegenwoordig te koop zijn geld in ieder geval dat zij stukken beter zijn dan de kwaliteit olie die destijds in onze HY's werden gedaan (m.u.v. olijfolie e.d. natuurlijk :lol: ).

olie verhaal

Geplaatst: di apr 17, 2007 10:17 pm
door henkhy
Raar verhaal wat ze bij Leen APK vertellen. Goedkope Aldi of Lidl olie is echt niet slecht. Leen zal wel graag dure olie verkopen. Mijn HY rijdt al jaren op Aldi, Lidl of wat voor olie dan ook. Wel gooi ik er elk jaar een blikje Wynns bij in. Synthetische olie wordt inderdaad afgeraden.