Nou het is gelukt.....de HY staat in Nederland . Afgelopen donderdagmiddag vertrokken naar zuid-frankrijk en vervolgens op zaterdagavond weer terug te zijn met een HY in Nederland. Het was een hele rit maar de pick-up staat gelukkig bij me thuis. Hij ziet er nog erg strak uit en ik heb goede hoop dat dit snel weer een rijdend voertuig wordt.
Keep joe up de hoogte
Als je me verteld wat dat voor een platen zijn dan kan ik voor je kijken.....ben een leek wat Hy`s betreft ...
Ik zal ook wat gedetailleerde foto`s maken en plaatsen.
Omdat een pick-up geen cabine heeft,heeft hij ook minder gewicht,daarom zat er net voor de achterste koker een stel
stalen platen om achter meer gewicht te krijgen,maar van de
in Nederland geproduceerde weet ik dat die er later niet meer
onder zaten,met als gevolg dat leeg bij een noodstop de achter
kant los kwam.
Nou de eerste stappen zijn genomen. Afgelopen weekend een pakkingsetje gekocht dus er kan weer geklust worden. Heb er ook even met een verse accu prik op gezet en hij draait mooi rond bij het starten. Ben er alleen nog niet helemaal achter waar de contactsleutel voor dient aangezien deze niks doet (kan ook starten zonder sleutel )
Elektra heeft denk ik ook wat aandacht nodig aangezien alleen de koplampen werken en de startmoter....verder geen knipperlicht blower of zulk soort zaken.
Heb een mooi zeil gekocht....moet ik nog even op maat maken maar ziet er al wel leuk uit. Denk dat ik maar stap voor stap moet gaan kijken hoe ik m weer mooi opgeknapt krijg......
starten zonder sleutel is niet echt de bedoeling. De startknop hoort het wel te doen, de startmotor gaat draaien zonder contact, maar de motor hoort niet aan te slaan zonder contact.
Ik heb er onder gelegen en er zitten naar mijn idee geen platen onder die m zouden moeten verzwaren.....rustig remmen dan maar
Bijgevoegd wat meer foto`s. Ik hoop dat jullie me wat meer kunnen vertellen over de motor, jaartal versnelling e.d. aangezien ik zo goed als niets weet van de auto
ik heb ook een Hy72! als het originele blok erin ligt: kijk ook even op http://www.flyingHy.nl voor wat info over het blok. ik heb ook een werkplaatshandboek liggen van het 72 blok.
andy schreef:Zeer mooi. Uit welk dorp komt je vondst?
Ik heb m gevonden in Zuid-Frankrijk dichtbij het plaatsje Cardet.
Hij is van een olijfboer geweest maar aangezien hij al oud was en de HY olie begon te lekken vond hij het wel best en heeft m verkocht. Ook zou er volgens hem geen pakking meer te verkrijgen zijn en dat in Frankrijk zelf . Heb nu bij CTA voor 7 euro wat pakkingen gekocht.
Leuke Pick-up!
Volgens het chassisnummer komt ie uit 1972, te zien aan spatborden, dashboard en knipperlichten klopt dat wel, alleen die radiateur kan ik niet helemaal plaatsen, maar wellicht dat er bij de 72 motor ook een kleinere radiateur hoort?